Kurs ósmoklasisty matematyka

Kurs egzamin ósmoklasisty matematyka – CKU Pitagoras – Warszawa

“Kurs matematyka egzamin ósmoklasisty” został opracowany w oparciu o aktualne standardy wymagań określonych w podstawie programowej szkoły podstawowej oraz o wymagania Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Prowadzący zajęcia to wykwalifikowani nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem w przygotowywaniu uczniów do egzaminów. Nasza kadra to też przede wszystkim ludzie, którzy poza znajomością skutecznych metod przekazywania wiedzy wyróżniają się wyrozumiałością i cierpliwością. Nasi nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby uczniowie chętnie zgłaszali się na zajęciach, nie wstydzili się popełniać błędów czy prosić o powtórne wytłumaczenie zagadnienia. Atmosfera na zajęciach jest wolna od stresu, dzięki czemu uczniowie mogą się rozwijać i wykorzystywać swój potencjał, co przekłada się na ich pozytywny stosunek do nauki matematyki.

Kurs  jest nastawiony przede wszystkim na praktykę, jak powiedział Konfucjusz:

,,Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Uczeń najwięcej wyniesie z zajęć, jeśli będzie aktywnie w nich uczestniczył. Nasi matematycy dbają o to, by udział w zajęciach nie polegał na mechanicznym wykonywaniu działań matematycznych. Ważne jest, aby uczeń nauczył się rozróżniać, która operacja jest w danym przypadku poprawna i dlaczego.

Zależy nam, aby nasi absolwenci przystępując do egzaminu ósmoklasisty byli pewni swojej wiedzy i nie wpadli w pułapki egzaminacyjne.

Cele edukacyjne:

• uzupełnienie i uporządkowanie wiedzy z matematyki – połączenie znanych uczniom informacji w spójną logiczną całość,
  • nabycie umiejętności czytania i rozumienia tekstu matematycznego,
  • doskonalenie umiejętności budowania odpowiednich modeli matematycznych w odniesieniu do opisywanych sytuacji życiowych,
  • kształtowanie umiejętności interpretacji otrzymanego wyniku i trafne wyciąganie wniosków,
  • rozwinięcie wyobraźni przestrzennej,
  • wypracowanie zdolności operowania obiektami abstrakcyjnymi,
  • wyeliminowanie najczęściej popełnianych błędów pojawiających się podczas rozwiązywania arkusza egzaminacyjnego,
  • doskonalenie umiejętności znajdowania własnych błędów,
  • rozwinięcie logicznego myślenia,
  • osiągnięcie nawyku systematycznej pracy,
  • zdobycie umiejętności rozważnego zarządzania czasem przy pracy z arkuszem egzaminacyjnym.

Korzyści płynące z kursu z matematyki dla ósmoklasisty

• bieżąca pomoc w ewentualnych problemach szkolnych,
  • lepsze oceny z matematyki w szkole,
  • mniejszy stres egzaminacyjny,
  • większa motywacja do nauki,
  • wyższe wyniki z egzaminu ósmoklasisty,
  • większe szanse na kontynuowanie nauki w wybranej szkole.

Metodyka

• elementy wykładu, wyjaśnienie, pogadanka;
  • dyskusja, burza mózgów;
  • ćwiczenia praktyczne.

Program zajęć kursu z matematyki dla ósmoklasistów:

• powtórzenie wiadomości niezbędnych do rozwiązywania arkuszy egzaminacyjnych, które obejmuje: teorie w pigułce, rozwiązywanie zestawów zadań, kartkówki, prace domowe;
  • praca z arkuszami egzaminacyjnymi, w ramach której kursanci otrzymują wskazówki do rozwiązywania zadań egzaminacyjnych, informacje o najczęściej popełnianych błędach oraz uczą się rozsądnie gospodarować czasem pracy;
  • podczas kursu odbywa się co najmniej jeden próbny egzamin przeprowadzony w oparciu o autorski arkusz egzaminacyjny ustandaryzowany zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej;
  • w ramach kursu uczniowie otrzymują komplet materiałów ćwiczeniowych obejmujący karty pracy oraz zestawy zadań egzaminacyjnych;
  • kursanci są regularnie informowani o postępach w nauce, dostają korektę ewentualnych błędów oraz sugestie dotyczące dalszej pracy;
  • w ramach kursu możliwe są również bieżące konsultacje z nauczycielem prowadzącym zajęcia.

Treści nauczania

• liczby naturalne i liczby całkowite,
  • ułamki zwykłe i ułamki dziesiętne;,
  • obliczenia procentowe,
  • potęgi i pierwiastki,
  • wyrażenia algebraiczne,
  • równania,
  • proporcjonalność prosta,
  • geometria na płaszczyźnie,
  • oś liczbowa i układ współrzędnych na płaszczyźnie,
  • geometria przestrzenna,
  • rachunek prawdopodobieństwa,
  • odczytywanie danych i elementy statystyki opisowej.

Kurs egzamin ósmoklasisty matematyka online – CKU Pitagoras

Z myślą o wszystkich, którzy nie są w stanie dotrzeć na nasze stacjonarne zajęcia i tych, którzy wolą uczestniczyć w zajęciach w odosobnieniu stworzyliśmy kurs egzamin ósmoklasisty matematyka online. Jest to nasz stacjonarny kurs egzamin ósmoklasisty matematyka przeniesiony do świata wirtualnego – inna forma, te same treści i materiały. Kurs pozwala zaoszczędzić czas i umożliwia naukę z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.

Zajęcia odbywają się na platformie e-learningowej. Prowadzący używają tabletów graficznych oraz wirtualnych tablic, dzięki czemu kontakt z uczniem jest równie dobry, jak w przypadku zajęć stacjonarnych.